Meble loft idealnie pasujące do industrialnych wnętrz

W trakcie planowania wnętrz mieszkalnych z całą pewnością trzeba zadbać, aby zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy akcesoria pasowały do założonej koncepcji i tym samym pozwalały stworzyć właściwą aranżację. Czym cechują się meble loft oraz w jakich pomieszczeniach będą prezentowały się dobrze?

Industrialne wnętrze mieszkalne

Styl przemysłowy w aranżacji wnętrz mieszkalnych cieszy się w ostatnim czasie sporą popularnością. Tego typu wystrój ma naturalnie swoje specyficzne cechy. Jakie? W tego rodzaju pomieszczeniach dominują przede wszystkim surowe materiały. Odsłonięty beton, detale konstrukcyjne czy odkryte cegły to z całą pewnością w tego rodzaju aranżacjach nie materiały, jakie należy ukryć, lecz swego rodzaju element dekoracyjny i miara stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest na domiar tego przestronnie, a otwarte przestrzenie oprócz tego akcentują charakter aranżacji. W takich wnętrzach dekoracyjne klasyczne meble wyglądałyby co najmniej mało spójnie, w następstwie tego warto zatroszczyć się o dopasowanie poszczególnych elementów aranżacji i uzupełnić ją odpowiednio dobranymi meblami. To naturalnie dzięki temu uzyskamy znacznie bardziej bezkonfliktowy efekt.

Meble loft

Meble loft cechują się prostą konstrukcją i wielokrotnie wykonywane są z drzewa połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka lub szafy gwarantuje wytrzymałość, a jednocześnie idealnie komponuje się z aranżacją całego wnętrza mieszkania. Szczegółów drewnianych właściwie się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych wyśmienicie wygląda surowe drzewo z wyrazistym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia pozostaje też sam projekt. W przypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest zdecydować się na prostotę – detale dekoracyjne są w stanie zaburzać integralność aranży. Należałoby wiedzieć, że meble loft niektórzy decydują się budować samodzielnie wykorzystując w tym celu chociażby palety euro. Wśród propozycji producentów wyposażenia wnętrz mieszkalnych nie brakuje jednak ciekawych projektów, które na pewno przypadną do gustu adoratorom stylu industrialnego. Zezwala to zaadaptować zarówno sprzęty meblowe, jak również samą aranżację do osobistych preferencji mieszkańców.